Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Znajdź dźwigary.

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu murom wylewanym z kompozytu oraz wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są także niezastąpione przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku byłoby niewykonalne. Dźwigary sprawiają, iż strop nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z z jakich surowców wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. W związku z tym jego istotnym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji oraz rodzaj użytych do tego surowców. Te powinny być rzetelnie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na znaczne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak olcha, topola, sosna czy buk. Niezmiernie istotne jest także należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i pozostałych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej posiadać własne?

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno oraz przechowywanie wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz pozostałych modułów szalunków.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]