Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Kup okno skrzynkowe.

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Często zauważyć je możemy w zabytkowych gmachach, starych domkach oraz pałacach. Obecnie są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez konserwatora. Warto przy tym zauważyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej montowane są także w nowszych budynkach. Tym bardziej, iż dzisiejsze wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – budowa

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolator, który chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko dzielone są na cztery elementów – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i kiedyś służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – chociażby domach z czerwonej cegły.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, muszą być zrobione z właściwego drewna. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę lub dąb, lecz od niedawna ich producenci wykorzystują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti okazują się wszak o wiele bardziej wytrzymałe na wpływ wilgoci, powietrza oraz ekstremalnych temperatur.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]