Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Potrzebujesz akcesoriów szalunkowych? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie sporo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]