Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Potrzebujesz akcesoriów szalunkowych? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie sporo materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]