Co oferuje biuro rachunkowe?

Na http://brabis.pl uzyskasz fachową pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest często źródłem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich właściciele często nie potrafią starannie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Zalety korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od rachunkowości, zyskamy gwarancję, że skutkiem ewentualnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na stałe. Warto również nadmienić o komforcie, jaki daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty usług zazwyczaj oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści uzyskali właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]