Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Dalsze informacje o wywozie starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których z różnych względów nie chcemy wyrzucić. Przeważnie chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na strych, by nie zajmowały miejsca w domu. Kłopot jednak w tym, iż po kilku latach również w tych schowkach stają się na tyle zagracone, że normalne ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, stanowiących przesłankę do tego, żeby pozbyć się uzbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba więc wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli ze strychu, domu i piwnicy.

Odbiór starych mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Śmieci takie jak fragmenty stolarki okiennej, stare meble, sprzęt AGD i RTV czy połamane panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika samochodu albo przyczepy. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są zwykle raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również fachową asystę przy sprzątaniu strychu, komórki względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na składowisku

Stare meble, o ile będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie muszą być spopielone lub trafić na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, sprowadza się z reguły do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do złożenia kolejnych biurek, łóżek lub półek.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]