Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz też posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać parę słów o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać gorących dań, napojów wyskokowych oraz tytoniu. Istotne będzie również stosowanie specjalnych preparatów, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – jak znaleźć stomatologa

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, aby znaleźć właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.