Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Tu dowiesz się, komu zlecić catering świąteczny w Krakowie.

Ostatnie tygodnie roku to czas, który spędza się przede wszystkim z bliskimi, jednakże spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Częstokroć kadra firmy aranżuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie ugotowane smakołyki, lecz w sporych zakładach pracy ten model działania raczej sprawdza. Aby więc ułatwić sobie zadanie planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co trzeba zamówić na bożonarodzeniowy stół?

Oczywiście, na wigilijnym stole musi pojawić się jak najwięcej standardowych świątecznych dań. To zwłaszcza ryby, np. chrupki filet z karpia bądź pstrąga, a także zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo także zupa grzybowa. Nie powinno brakować też pierogów z grzybami i kapustą, które przeważnie podawane są wespół z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych przekąsek, np. bez sałatki warzywnej albo śledzia w śmietanie. Powinno się również zadbać o pyszny akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z miodem, lekki sernik albo makowiec.

Catering świąteczny w firmie – dobierz potrawy, które wszystkim smakują

Planowanie Wigilii w firmie należy zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy ustalić dzień wydarzenia i porównać go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej ustalić przewidywaną liczbę gości imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z zatrudnionymi menu i razem zdecydować się na te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest także to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, czy też są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich pracowników trzeba zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zamówienia przez większość grudnia, ale nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]