Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Szukasz pełnej oferty lokalu na chrzciny w Krakowie? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzoną pociechą, w związku z tym starają się, aby wszystko tego dnia było dopracowane. Planowanie chrzcin może być jednakże trudnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli na imprezę zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz przyjaciół. Niżej otrzymasz parę wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Przygotowanie chrzcin – co warto mieć na uwadze?

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po narodzinach malucha, często nawet w dniu połogu, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, stąd też są organizowane z reguły 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na dokładne przemyślenie kluczowych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, jak również matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią dzień sakramentu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także organizację dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą podróżować do nas z odległych miast. W rozesłanych zaproszeniach zalecamy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do obliczenia ile osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się także powiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście z reguły kupują zabawki, tymczasem rodzicom bardziej pomogą użyteczne podarki, jak choćby kołderka dla dziecka, ubranka lub fotelik do auta.

Impreza w domu lub chrzest w wynajętym lokalu – na co postawić?

Jeszcze dekadę temu chrzciny urządzano na ogół w domu rodziny malucha, wskutek tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele mogli być zapraszani na odświętną biesiadę. Teraz standardem jest już wspólny obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców. Przeglądając oferty lokali, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią pięknie przystrojone pomieszczenia, ale również kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje jadłospis współgrający z charakterem wydarzenia oraz która zapewni biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce latem, polecamy wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast siedzieć przy stoliku mogą harcować na dworze, a fotograf czy rodzina wykona śliczne zdjęcia. Ważny jest także taki dobór sali na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, podobnie jak transport gości do domu lub zarezerwowanego hotelu.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]