Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Profesjonalny druk 3D - ta niebywała oferta każdego usatysfakcjonuje.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana głównie do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii FDM, PolyJet, DMLS, i SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych konturów, bardzo cienkich elementów oraz wygładzonej powierzchni.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz dokładność konturów.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, jak również możliwość zastosowania materiałów w szerokiej gamie barw. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]