Rzeźba na zamówienie – nietuzinkowa ozdoba domu lub ogrodu

Zobacz, gdzie zamówić metalowe rzeźby.

Rzeźba stanowi jedną z najstarszych form artystycznego wyrazu. Pierwsze jej formy zaistniały już tysiące lat temu i od tamtej pory towarzyszą ludziom w różnych sferach naszego życia. Spotykamy je głównie tam, gdzie dążymy do kontaktu ze sztuką – w galeriach, w muzeach oraz w świątyniach, ale także w miejscach ogólnodostępnych: w gmachach firm, na ulicach i placach, a nawet w galeriach handlowych. Rozpowszechnienie rzeźb w naszym życiu jest na tyle znaczne, iż nie całkiem orientujemy się, że twórczość wychodzącą spod dłoni rzeźbiarzy widujemy praktycznie na co dzień. W tym wpisie podamy parę przykładów potwierdzających powyższe słowa.

Rzeźby z brązu w przestrzeni ogólnodostępnej

Prace rzeźbiarzy, również gdy przedstawiają ogromne atuty estetyczne oraz artystyczne, częstokroć bywają przez publiczność traktowane jako norma – na terenach miejskich (choć nie tylko) są bowiem spotykane dosłownie na każdym kroku. Niezliczone pomniki, a także rzeźby rozmieszczone w parkach, w przydomowych ogródkach czy na ulicach, obecne są wszak w większości miejscowości. Ponad to w szeregu przypadków można je zobaczyć również w wielu budynkach. Pełnią funkcję ozdobną między innymi w biurach, szkołach czy pozostałych miejscach użyteczności publicznej

Rzeźby z metalu. Kto je stworzy?

Wspomniane w poprzednim akapicie przykłady dotyczą głównie potężnych, nieruchomych rzeźb. Jednakże jest to mniejsza część wszelkich rzeźb obecnych w naszym codziennym życiu. Zdecydowana większość z nich to jednak drobne dzieła, wykonane z myślą o prywatnym użytku – to przykładowo nagrody na laureatów turniejów, statuetki okolicznościowe bądź popiersia wykonywane na zlecenie. Organizatorzy wszelkiego typu turniejów sportowych albo gal mają całkiem łatwe zadanie, bowiem zakup rzeźby na zamówienie (odlewów z brązu czy innych metali) nie jest sporym wydatkiem, a ich stworzenie należy po prostu zlecić doświadczonemu artyście.

Dane teleadresowe:
Michał Batkiewicz Art-Studio Rzeźba i Odlewnictwo
ul. Krakowska 64
32-083 Szczyglice

Mob.: +48 505 052 939
E-mail: [email protected]