Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Zamów uszczelnianie okien Warszawa na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Czujesz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych apartamentach, lecz oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz czemu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien należytymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednak oraz na rachunki – dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych sytuacjach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednak także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto również zrealizować zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po wybudowaniu lub ewentualnie odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]