Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Więcej o usuwaniu wirusów WordPress.

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn oraz sklepów tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Teksty na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? Ze witryny wychodzi niechciana poczta? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To tylko kilka z potencjalnych objawów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji konieczne jest bezzwłoczne działanie, aby znaleźć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich najlepiej zlecić fachowcom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zawirusowanego WordPressa zazwyczaj przekracza umiejętności osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów www na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz motywów, a także pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko powtórnej ataków. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy mogą podjąć także konieczne działania w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Eliminacja wszystkich efektów zawirusowania nie daje pewności, iż analogiczny kazus nie powtórzy się w przyszłości, stąd kluczowe jest regularne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]