Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w panele drewniane.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – powinieneś odstawić je na kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż potem możesz mieć problemy z ich reklamacją. Zadbaj też o temperaturę podłogi, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian temperatury w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]