Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Zamów sprzęt do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór aparat naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Jest dużo zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także dość popularna wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Mobilny sprzęt CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Duże możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Współcześnie osoby chętnie stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, w związku z tym bez problemu można spakować je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być uprzednio omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne czy zaburzenia rytmu serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]