Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Na http://tinyurl.com/y2yxq2xq znajdziesz doświadczonych specjalistów, którzy wspomogą Cię w terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może popaść w różnorodne kryzysy. Całe szczęście teraz można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Idealnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach jest skuteczna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z najróżniejszymi trudnościami. Fachowiec pomaga pokonać trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również pomoże w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności i scementować partnerstwo. Poprawia się komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie tylko branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich problemów. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, żeby skutecznie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez większych problemów można wyszukać polskiego psychologa też na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego usprawnia pracę nad problemem oraz zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o własny związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339