Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

Więcej szczegółów o Voigt Medica znajdziesz tu.

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i nieraz groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura nieinwazyjna oraz bezpieczna

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie starczowzroczności, nadwzroczności, jaskry, a także szeregu rzadszych schorzeń. Szczególnie popularna jest laserowa operacja wzroku cechująca się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent błyskawicznie wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać adekwatną technikę leczenia i wyeliminować wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, tym samym są w stanie zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący badaniem przydatnym w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy, a także innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie również z innymi problemami, jak np. usuwaniem kaszaków oraz ciał obcych z gałki ocznej.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]