Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Magnetoterapia aparat. Więcej szczegółów na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników i zmniejsza obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]