Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Jeśli potrzebujesz laserów wysokoenergetycznych, koniecznie sprawdź https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do leczenia prawie każdej części ciała. Częstokroć jest stosowany przez personel opiekujący się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: stłuczenia, zapalenia czy naderwania ścięgien. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, haluksów, rwy kulszowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]