Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Niezbędne informacje w temacie leczenia stożka rogówki. Przekonaj się!

Keratoconus, zwany inaczej stożkiem rogówki, to dolegliwość, która w dużym stopniu utrudnia życie – obniża jakość widzenia, a jednocześnie może wywoływać kolejne schorzenia oczu. Współczesne kliniki okulistyczne potrafią na szczęście zaradzić tym problemom. Jak więc wygląda przebieg korekty stożka rogówki?

Korekta stożka rogówki – na czym polega schorzenie?

Rogówka to przezroczysty element gałko ocznej, który mocno ogniskuje promienie światła. Mieści się przed tęczówką i jest ukrwiona w niewielkim stopniu, jakkolwiek ma dużo receptorów bólowych. Mniej więcej w 30. roku życia może ulec zniekształceniu polegającemu na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w środkowej części. Jest to skutkiem nadwątlenia tkanki, która prawdopodobnie ulega oddziaływaniu rodników. Stożek rogówki wywołuje miopię oraz miopię, przez co pacjent widzi zdecydowanie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Chorzy uskarżają się także na podrażnienie oczu, niekiedy występuje też widzenie podwójne. Keratoconus nieraz współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, między innymi zapaleniem spojówek wywołanym alergią. Szczęśliwie obecnie efektywne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. Na wczesnym etapie wada jest prostowana przy pomocy okularów albo soczewek kontaktowych, po pewnym czasie jednakże konieczne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekta stożka rogówki – możliwe zabiegi

Leczenie stożka rogówki może być przeprowadzane za pośrednictwem różnych procedur medycznych. Dzisiaj najskuteczniejszym sposobem na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się również korekty stożka rogówki za pomocą modelowania, czyli zabieg Topoguided. Doskonałe rezultaty dają procedury wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia korygowanie astygmatyzmu czy też miopii przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą również po kilku miesiącach udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkowicie usunie wadę wzroku.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]