Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i białe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – gdy pasta nie pomaga

Szczotkowanie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (paski, woski, pasty), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się odcień zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest również dobór właściwego PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście tonów, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.