Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie orzeźwienia nadają jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, neutralizują przykre zapachy oraz korzystnie wpływają na nasze środowisko i samopoczucie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak komputery, kopiarki czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, biurach, instytucjach publicznych czy szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.